Resultat:
1. Ing-Britt Vesterback o Lars Heulin BONBON 4 +29
2. Eva Johansson o Mikael Karlsson VARA 4 +19
3. Taisto Eskonniemi o Bengt Nilsson TIDAN 4 +8
4. Hans Lindqvist o Ingvar Sjöholm STENSTORP 3 +16
5. Thor-Allan Tullsjö o Tommy Svensson TBF 3 +8
6. Solan Albinsson o Åke Hansson VARA 3 +7
7. Hillevi o Kjell Johansson TBF 3 -1
Totalt deltog 16 lag varav 4 från TBF
Junifajten 2022-06-15
2022-05-11 Majfajten
Aprilfajten 2022
Marsfajten 2022
Februarifajten 22/2 -2022
Novemberfajten 9/11-2021
Labbåsdubbeln 19/10-2021
Resultat PRO trippel 16/9 -2021
1. Inger Sundqvist, Lars Hesse, Arne Falk BONBON/TIDAN 10 +27
2. Lars-Erik Fritioff, Lars Nilsson, Alf gUSTAFSSON HERRLJUNGA 8 +17
3. Claes Berg,Anita Claesson, Rolf Claesson BONBON 6 +17
4. Kjell Eriksson, Kenneth Eriksson, Roger Björklund TIBRO 6 +15
5. Uno Gustavsson, Mikael Karlsson, Åke Hansson VARA 6 +14
6. Doroty JohanssoN, Peter Wallin, Leif Johansson BONBON 6 +10
7. Pia Johnsson, Göran Gunnervald, Kurt Svensson TBF 6 -10
8. Claes Lundgren, Anna-Maria Karlsson, Ingemar Karlsson SKARA 4 +9
9. Janne Sandin, Anders Nolgren, Hasse Edin SVENTORP-FORSBY 4 -6
10. Anita Gustafsson, Hillevi Johansson, Eva-Britt Särnefält TBF 4 -13
11. Evy Martinsson, Britt-Marie Billström, Rune Johansson TBF 4 -28
12. Thor-Allan Tullsjö, Mariette Johansson, Orvar Andersson TBF 2 -3
13. Gunborg Karmsäter, Solan Albinsson, Inger Johansson . VARA 2 -24
14. Anders Emanuelsson, Bosse Lundquist, Göran Trofast LEVENE 2 -25
Resultat:
1. Mikael Bohman och Pia Johnsson TBF 4 vunna, klotdiff + 27
2. Solfrid Persson o Lars Hesse BonBon 4 + 21
3. Bengt Nilsson o Roger Björklund Tibro 4 + 16
4. Björn Berg o Göran Gunnervald TBF 4 + 13
5. Lindali Andersson TPC o Hamza Mamoun JSFT 3 +18
6. Ingemar Larsson o Ulla Lundberg TBF 3 + 4
7.Per Hoffman o Hans Lindqvist Stenstorp 2 + 6
8. Peter Wallin o Sture Gustavsson BonBon 2 - 5
9. Tor-Allan Tullsjö o Orvar Ande4rsson TBF 2 - 6
10. Rune Johansson o Torbjörn Falk TBF 2 - 13
11. Uno Larsson o Kenneth Johnsson TBF 2 - 14
12. Reidar Berglund o Siv Gustafsson FKP 1 - 20
13. Mariette Johansson o Mona Hjers TBF 1 - 23
14. G Andreasson o Stig Wing Tibro? 1 - 24 200127/KJ
Resultat:
1. Dorothy och Leif Johansson BONBON 5 vunna klotdifferens 39
2. Björn Berg TBF o Hans Lindqvist STENSTORP 4 kd 11
3. Pia Johnsson o Mikael Bohman TBF 4 kd 4
4. Kjell Ung o Taisto Eskonniemi TIDAN 3 kd 20
5. Thor-Allan Tullsjö o Orvar Andersson TBF 3 kd 6
6. Lindali Andersson CAR o Ingrid Berglund TBF 3 kd 6
7. Lena Falk-Johanssson o Roland Persson TBF 3 kd -2
8. Bengt Nilsson o Roger Björklund TIBRO 2 kd 12
9. P-O Carlsson, B-M Billström o Ulla Tullsjö TBF 2 kd 8
10. Solfrid Persson o Lars Heulin BONBON 2 kd 2
11. Torbjörn Falk o Aina Fogelström TBF 2 kd -7
12. Thomas o Gunilla Gustavsson TIDAN 2 kd -15
13. Mariette Johansson o Mona Hjers TBF 2 kd -18
14. Göäran Gunnervald o Marie Svensson TBF 2 kd -23
15. Rolf o Marita Johansson TIDAN 1 kd -19
16. Kurt Svensson o Kenneth Johnsson TBF 0 kd -24
Resultat:
!. L-M Hesse, Taisto Eskonniemi, Kjell Ung TIDAN 5 +37
2. Ingemar Johansson, Tage Axelsson, John Strindvall MARIESTAD 4 +22
3. Stig Eklund, Lennart Lund, Roland Svensson MARIESTAD 4 +20
4. Bengt o Birgitta Nilsson, Roger Björklund TIDAN 4 +20
5. J-O Bengtsson, Per Hoffman, Lasse Magnusson STENSTORP 4 +18
6. Mona Hjers, Mariette Johansson, P-O Carlsson TBF 4 +6
totalt deltog 32 lag i tävlingen, varav 6 från TBF
1. BONBON Rolf Claesson, Anita Claesson, Klas Berg 5 + 38
2. TIDAN Lars-Martin Hesse, Kjell Ung, Taisto Eskonniemi 4 +21
3. STENSTORP Jan-Erik Karlsson, Kjell Hoffman, Leif Karlén 4 +17
4. STENSTORP Hans Lindqvist, Roy Wendel, Ingvar Sjöholm 4 +12
5. SKARA Anna-Maria Karlsson, Ingemar Karlsson, Stig Gustafsson 4 +8
6. PRO SKÖVDE Allan Henriksson, Stellan Svensson, Bengt Gustafsson 4 +3
7. TIDAN Bengt Nilsson, Birgitta Nilsson, K-B Andersson 3 +15
8. SKARA K-G Josefsson, Maj-Britt Andersson, Peter Röber 3 +11
9. STENSTORP Göran Axelsson, Lasse Magnusson, Per Hoffman 3 +11
10. TBF Thor-Allan Tullsjö, Tommy Svensson, Tore Gustafsson 3 +11
11. HJO Klas Johansson, Lars Holm, Svante Pettersson 3 +11
12. MARIESTAD Coby Cramer, Walter Wilhelmsson, Alf Johansson 3 +11
13. BONBON Doroty Johansson, Leif Johansson, Peter Wallin 3 +8
14. TÖREBODA Maj-Lis Asp, Bengt Arvidsson, Per Ström 3 +7
15. HJO Benka Karlsson, Berit Svensson, Kjell-Åke Borchgevink 3 +1
16. MARIESTAD Håkan Ödlund, Göran Nyman, Lars Marino 3 +1
17. MARIESTAD Ingemar Johansson, Tage Axelsson, John Strindvall 2 +8
18. MARIESTAD Roland Svensson, Stig Eklund, Lennart Lund 2 +4
19. BONBON Ing-Britt Westerback, Gun Dahl, Inger Halvarsson 2 -2
21. BONBON Nils-Olof Johansson, Angela Johansson, Inger Pettersson 2 -2
22. TBF Lindali Andersson, Orvar Andersson, Ingemar Larsson 2 -10
23. SKARA Jan-Olof Larsson, Freddie Boström, Klas Lund 2 -13
24. FALKÖPING Siv Gustafsson, Reidar Berglund, Pål Bergqvist 2 -14
25. TBF Ingela Holm, Eva-Britt Särnefält, Anita Gustafsson 2 -20
27. BONBON Ulla Andersson, Göran Nyström, Kurt Andersson 1 -10
28. TBF Mona Hjers, Mariette Johansson, Per-Olof Carlsson 1 -11
29. BONBON Margot Biller, Wolfgang Biller, Ann-Marie Svensson 1 -16
30. BONBON Solfrid Persson, Kajsa Lake, Kerstin Olofsson 1 -31
32. TBF Evy Martinsson, Kenneth Johnsson, Christer Ax 0 -28
Prispengar: 1000 kr, 800 kr, 600 kr, 500 kr, 400 kr
Tävlingen genomfördes i kyligt och småregnigt väder.
1. Roland Persson /Rune Johansson TBF 4 segrar klotdiff + 27
2. Allan Henriksson/Stellan Svensson FKPG 4 + 23
3. Lindali Andersson/Janne Åkerbergt TBF 4 + 17
4. Evy Martinsson/Orvar Andersson TBF 3 + 8
5. Bengt Nilsson/Taisto Eskonniemi TIDAN 3 +6
6. Solfrid Persson/Thomas Gustafsson BONBON 3 +4
7. Thor-Allan Tullsjö/Tommy Svensson TBF 3 - 9
8. Gittan och Åke Wall TBF 2 0
9. Lena Falk Johansson/Uno Karlsson TBF 2 0
10. Anita Gustafsson/Ingemar Larsson TBF 2 - 4
11. Dorothy och Leif Johansson BONBON 2 - 8
12. Stig Lundberg/Per-Olof Karlsson TBF 1 - 17
13. Mona Hjers/Mariette Johansson TBF 1 - 19
14. Kenneth Johnsson/Uno Larsson TBF 1 - 28
I pausen mellan spelomgångarna 1 och 2 kom barn från avdelningarna Humlan och Syrsan på Stallängens förskola och sjöng lucia- och julsånger. Det var mycket uppskattat av boulespelarna. KJ20181212
LABBÅSDUBBELN 17 OKTOBER 2018
1 TIDAN Bengt Nilsson/ Taisto Eskonniemi 4 +26
2 BONBON Leif och Dorothy Johansson 4 +25
3 VARA Åke Hansson/ Mikael Karlsson 4 +23
4 SKARA Anna-Maria och Ingemar Karlsson 4 +19
5 TBF Thor-Allan Tullsjö/Tommy Svensson 3 +18
6 TIDAN Kjell Ung/ Lars-Martin Hesse 3 +7
7 VARA Stefan Gustavsson/ Irene Kroon 3 +5
8 TBF Orvar Andersson/ Evy Martinsson 3 +4
9 BONBON Bengt Karlsson/ Peter Wallin 3 -3
10 TBF Mona Hjers/Mariette Johansson 2 -3
11 BONBON Inger Petersson/ Klas Berg 2 -8
12 TBF Janne Åkerberg/ Lindali Andersson 2 -12
13 BONBON Solfrid Persson/ Thomas Gustafsson 2 -13
14 LEVENE Sven-Erik Persson/ Christer Larsson 2 -20
15 BONBON Nils-Olof och Angela Johansson 1 -6
16 HJO Svante Pettersson/ Gullan Pilknäs 1 -17
17 TBF Britt Nilsson/ Gittan Wall 1 -21
18 LEVENE Kjell Strid/ Anders Emanuelsson 1 -24
Speltid 35 minuter, extraomgång, utomhus
PRO-TRIPPEL 6 SEPTEMBER 2018
1. TIDAN: Taisto Eskonniemu, Kjell Ung, C-M Hesse 5 +42
2. MARIESTAD: Ingemar Johansson, Tage Axelsson, John Strindvall 4 +29
3. BONBON: Rolf och Anita Claesson, Klas Berg 4 +28
4. TBF: Anita Gustafsson, Ingela Holm, Ulla Lundberg 4 +20
5. TÖREBODA: S-E Lambertsson, Ulf Karlsson, Marita Rosengren 4 +5
6. SKARA: K-G Josefsson, Maj-Britt Andersson, Claes Lundgren 4 +3
7. MARIESTAD: Håkan Ödlund, Lars Marino, Göran Nyman 3 +19
8. MARIESTAD: Lennart Lund, Stig Eklund, Roland Svensson 3 +12
9. BONBON: Inger Halvarsson, Gun Dahl, Ing-Britt Westerback 3 +9
10. TIBRO: Håkan och Irene Landelius, Barbro Andersson 3 +8
11. BONBON: Nils-Olof och Angela Johansson, Inger Pettersson 3 +7
12. STENSTORP: Jan-Olof Bengtsson, Per Hoffman, Lasse Magnusson 3 +7
13. MARIESTAD: Walter Wilhelmsson, Coby Cramer, Berit Andersson 3 +5
14. TBF: Lena Falk Johansson, Roland Persson, Rune-Erik Johansson 3 +4
15. SKARA: Anna-Maria och Ingemar Karlsson, Stig Gustafsson 3 +4
16. PRO SKÖVDE: Arne Rickardsson, Harald Stomberg, Thomas Gustafsson 3 +1
17. VARA: Mikael Karlsson, Åke Hansson, Uno Gustavsson 2 +4
18. BONBON: Leif och Dorothy Johansson, Peter Wallin 2 +4
19. TÖREBODA: Maj-Lis Asp, Bengt Arvidsson, Janne Johansson 2 -2
20.TBF: Christer Ax, Orvar Andersson, Lindali Andersson 2 -5
21. MARIESTAD: Marianne Öberg, Bengt Rosell, Ulla Tullsjö/Ewy M. 2 -6
22. VÄRSÅS: Bengt Karlsson, Eva-Karin Jerne, Gunnar Karlsson 2 -7
23. BONBON: Solfrid Persson, Kajsa Lake, Eivor Johansson 2 -7
24. FRÖKIND: Birgitta Ahl, Kalle Ahl, Lisbet Berglund 2 -13
25. TÖREBODA: Uno Hansson, Aina Staf, Inger Granat 2 -16
26. TBF: Mona Hjers, Mariette Johansson, Per-Olof Carlsson 2 -20
27. TÖREBODA: Tore Karlsson, Kjell Karlsson, Christer Ottosson 1 -9
28. BONBON: Margot och Wolfgang Biller, Anne-Marie Svensson 1 -15
29. FALKÖPING: Reidar Berglund, Siv Gustafsson, Pål Bergqvist 1 -24
30. TBF: Marie Svensson, Göte Svensson, Astrid Martinsson 1 -30
31. TRÅVAD: Anders Hermansson, Reidar Lind, Christer Larsson 1 -36
32. TBF: Åke och Gittan Wall, Bill Casselby 0 -21
OBS Listan innehåller en del felaktiga namnuppgifter. Kommer att rättas till om vi hittar en korrigerad lista som kommit på avvägar. /TK)
Pensionärstrippel torsdag 17 maj 2018
MARIESTAD: Ingemar Johansson, Tage Axelsson, John Strindvall 5 +34
VÄRSÅS: Bengt Karlsson, Inge Andersson, Gunnar Karlsson 5 +24
SKARA Anna-Maria och Ingemar Karlsson, Stig Gustafsson 4 +26
STENSTORP: J-O Bengtsson, Lasse Magnusson, Per Hoffman 4 +17
TIDAN: Kjell Ung, Arne Johansson, Maj-Britt Johansson, Lars Hesse 4 +15
BONBON: Thomas Gustafsson, Harald Stenberg, Arne Rickardsson 4 +8
SKARA: Claes Lundgren, K-G Josefsson, Freddie Broberg 3 +17
BONBON: Doroty och Leif Johansson, Stig Johansson 3 +16
BONBON: Angela Johansson, N-O Johansson, Inger Petersson 3 +14
10. TBF: Ulla och Thor-Allan Tullsjö, Tommy Svensson 3 +14
11. BONBON: Anita Claesson, Rolf Claesson, Klas Berg 3 +10
12. STENSTORP: Ingvar Sjöholm, Hans Lindqvist, Jan Brunstedt 3 +9
13. MARIESTAD: Rolf Holmgren, Alf Johansson, P-O Wallin 3 +5
14. TIBRO: Monica Andersson, S-O Andersson, Roger Björklund 3 +5
15. LEVENE: Anders Emanuelsson, Christer Larsson, Sören Eriksson 3 +4
16. TÖREBODA: S-E Lambertsson, Bengt Arvidsson, Bengt Blom 3 +2
17. TBF: Mona Hjers, Mariette Johansson, Per-Olof Carlsson 3 +-0
18. MARIESTAD: Stig Eklund, Roland Svensson, Håkan Sjöberg 3 -8
19. MARIESTAD: Håkan Ödlund, Mars Marino, Göran Nyman 2 +7
20. TBF: Ingela Holm, Anita Gustafsson, Eva-Britt Särnefält 2 +-0
21. TÖREBODA: Tore Karlsson, Leif Karlsson, Kjell Karlsson 2 -4
22. FALKÖPING: Hans Karlsson, K-G Fredriksson, Berit Johansson 2 -5
23. TBF: Stig Lundberg, Göran Ahlrik, Ulla Lundberg 2 -6
24. HJO: Marianne Johansson, Elisabeth Grehn, Kent Axelsson 2 -8
25. TIDAN: Bengt Nilsson, Birgitta Nilsson, Taisto Eskonniemu, L. Jonsson 2 -9
26. FALKÖPING: Reidar Berglund, Inga Bergström, Siv Gustafsson 2 -11
27. HJO: Klas Johansson, Sven Stoltz, Gunnar Andersson 2 -12
28. TBF: Evy Martinsson, Britt Nilsson, Göran Gunnervald 2 -14
29. TBF: Åke och Gittan Wall, Jan-Erik Eriksson 2 -17
30. MARIESTAD: Marianne Öberg, Bengt Rosell, Gunilla Ahlrik 2 -24
31. TBF: Ingemar Larsson, Lindali Andersson, Orvar Andersson 1 -8
32. TÖREBODA: Marita Rosengren, Aina Staf, Uno Hansson 1 -10
33. MARIESTAD: Walter Wilhelmsson, Coby Cramer, Berit Andersson 1 -18
34. HJO: Lars Holm, Inga-Britt Johansson, Mauri Rantanen 1 -23
35. BONBON: I-B Westerback, Gun Dahl, Kerstin Nylén 0 -20
Prispengar 1000 kr, 800 kr, 700 kr, 600 kr, 500 kr
LUSSEBOULEN 12 dec. 2017
Dorothy och Leif Johansson BONBON 4 +22
Angela och Nisse Johansson BONBON 4 +19
Barbro och Karl-Bertil Andersson TIBRO 4 +10
Britt Nilsson / Orvar Andersson TBF 3 +13
Hillevi och Kjell Johansson TBF 3 +10
Lindali Andersson / Christer Ax TBF 3 +5
Eva Johansson/ Anders Emanuelsson LEVENE 3 +1
Gittan och Åke Wall TBF 3 -2
Mariette Johansson / Thor-Allan Tullsjö TBF 2 +8
10. Mona Hjers / Per-Olof Carlsson TBF 2 +1
11. Britt-Marie Billström/ Rune Johansson TBF 2 -2
12. Solfrid Persson / Göran Nyström BONBON 2 -16
13. Marianne Öberg / Bengt Rosell MARIESTAD 2 -17
14. Irene och Håkan Landelius TIBRO 1 -15
15. Barbro Nilsson/ Lennart Edlind VINNINGA 1 -18
16. Ing-Britt Larsson/ Sven-Erik Pettersson LEVENE 1 -19
Matcherna spelades på tid (35 min.) med extraomgång .
5-årsgruppen från Stallängens förskola sjöng lucia-och julsånger i pausen mellan omgång 1 och 2.
1. Anders Emanuelsson LEVENE vunna 4 ; klotdifferens 31
Bosse Lundquist "
2. Hans Lindqvist STENSTORP v 4 ; kd 30
Tommy Sjöberg "
3. Nils-Olof Johansson BON-BON v 4 ; kd 14
Bengt Karlsson "
4. Mikael Karlsson VARA v 4 ; kd 5
Christer Molin "
5. Janne Åkerberg TBF v 3 ; kd 17
Ingemar Larsson "
6. Orvar Andersson TBF v 3 ; kd 7
Rune Johansson "
7. Allan Hendriksson FALKÖPING v 3 ; kd -4
Stellan Svensson "
8. Lennart Edlund VINNINGA v 2 ; kd 5
Lennart Andersson "
9. Åke Hansson LEVENE v 2 ; kd 5
Sven-Erik Persson "
Inbördes placering mellan ovanstående två lag bestäms av repektive lags placering inför femte omgången.
10. Bengt Nilsson TIDAN v 2 ; kd 1
Taisto Eskoniemu "
11. Björn Ehn ISTRUM v 2 ; kd -12
Bengt-Göran Svantesson "
12. Åke Karlsson TBF v 2 ; kd - 14
Karl-Gustav Ahl FRÖKIND
13. Leif Johansson BON-BON v 2 ; kd -18
Peter Wallin "
14. Åke Wall TBF v 1 ; kd -15
Jan-Erik Eriksson "
15. Raimo Lejhage TBF v 1 ; kd -26
Göran Gunnervald "
16. Göran Ahlrik TBF v 1 ; kd -26
Stig Lundberg "
Anm. För placeringarna 4-6 gäller placering inför nästa omgången
BONBON Dorothy Johansson, Leif Johansson, Peter Wallin 5 +35
MARIESTAD,Ingemar Johansson, Tage Axelsson, P-O Ahlin 4 +27
HJO, Kjell-Åke Borchgrevink, Kent Axelsson, Berit Svensson 4 +21
SKARA, Anna-Maria Karlsson, Ingemar Karlsson, Stig Gustafsson 4 +11
MARIESTAD, Håkan Ödlund, Lars Marino, Göran Nyman 4 + 8
TÖREBODA, S-E Lambertsson, Marita Rosengren, Sylvia Roslund 4 +7
BONBON, Inger Halvarsson, Ing-Britt Vesterback, Gun Dahl 4 +6
MARIESTAD, Roland Svensson, Lennart Lund, Stig Eklund 3 +17
STENSTORP, Per Hoffman, J-O Bengtsson, Lasse Magnusson 3 +15
TBF, Göran Ahlrik, Stig Lundberg, Janne Åkerberg 3 +13
TBF, Kjell Carlsson, Uno Lagerstrand, Åke Karlsson 3 +11
BONBON, Klas Berg, Anita Claesson, Rolf Claesson 3 +8
STENSTORP, Hans Lindqvist, Jan-Erik Karlsson, Göran Axelsson 3 +-0
SKARA, Maj-Britt Andersson, Claes Lundgren, K-G Josefsson 3 -1
MARIESTAD, Coby Cramer, W. Wilhelmsson, Sonja Lundin 3 -1
TÖREBODA, Tore Karlsson, Leif Karlsson, Kjell Karlsson 3 -4
TBF, Mona Hjers, Per-Olof Carlsson, Mariette Johansson 3 -5
TBF, Björn Gustavsson, Loffe Larsson, Aina Fogelström 2 +20
TBF, Roland Persson, Lena Falk-Johansson, Berit Jansson 2 +5
MARIESTAD, Bengt Rosell, Marianne Öberg, Birgitta Cardell 2 +3
FRÖKIND, Uno Carlsson, A. Evaldsson, Leif Nilsson 2 +2
FRÖKIND, Birgitta Ahl, Inger Menze, Håkan Karlstedt 2 +-0
BONBON, Kajsa Lake, Solfrid Persson, Medi (?) 2 -2
TRÅVAD, Gun Eriksson, Sören Eriksson, Uno Gustafsson 2 -6
TIDAN, Bengt Nilsson, Birgitta Nilsson, Taisto Eskonniemi 2 -7
LEVENE, Anders Emanuelsson, Åke Hansson, Sven-Erik Persson 2 -9
HJO, Lars Holm, Inga-Britt Johansson, Folke Johansson 2 -13
MARIESTAD, Alf Johansson, Marg. Johansson, Rolf Holmgren 2 -20
TBF, Gunilla Ahlrik, Ing-Britt Karlsson, Eva-Britt Särnefelt 2 -20
TÖREBODA, Maj-Lis Asp, Bengt Arvidsson, Janne Johansson 2 -25
BONBON, Bengt Karlsson, N-O Johansson, Angela Johansson 1 -10
HJO, Marianne Johansson, Sven Stoltz, Klas Johansson 1 -13
TBF, B-M Billström, Rune Johansson, Evy Martinsson 1 -15
HJO, S. Pettersson, Ingvar Fäger, Anna-Stina Svensson 1 -16
TBF, Thor-Allan Tullsjö, Christer Ax, Orvar Andersson 1 -21
TBF, Gittan Wall, Åke Wall, Jan-Erik Eriksson 0 -21
Prispengar 1000, 800, 700, 600, 500, 400 kr
LABBÅS-DUBBELN tisdagen den 21 februari 2017
Leif Johansson, Doroty Johansson BONBON 5 +28
Hasse Karlsson, K-G Fredriksson FKPG 4 + 21
Orvar Andersson, Rune Johansson TBF 4 +8
J-E Karlsson, Hans Lindqvist STENSTORP 3 +18
Peter Wallin, Bengt Karlsson BONBON 3 +6
Thor-Allan Tullsjö, Åke Karlsson TBF 3 +1
Bengt Nilsson, T. Eskonniemi TIDAN 3 -3
J-E Wennerbert, B-G Svantesson ISTRUM 2 +14
Sture Björkman, Allan Henriksson FKPG 2 +2
10.A. Emanuelsson, Uno Gustafsson TRÅVAD 2 +-0
11.Sune Arnesson, Uno Bergquist FKPG 2 -2
12.Solfrid Persson, Kurt Persson BONBON 2 -13
13.Stellan Svensson, Ella-Maj Karlsson FKPG 2 -18
14.M. Wennerbert, Inga Svantesson ISTRUM 2 -18
15.Mariette Johansson, Mona Hjers TBF 1 -20
16.Jonas Andersson, Sören Eriksson TRÅVAD 0 -24
Prispengar: 700, 500, 400 kr
1. Olle Johansson/Åke Pettersson BONBON 4 +24
2. Åke Karlsson/Kjell Carlsson TBF 4 +15
3. Bengt-Göran Svantesson/Jan-Erik Wennerbert ISTRUM 4 +11
4. Leif Johansson/ Peter Wallin BONBON
3 +12
5. Göran Ahlrik/ Christer Ax TBF
3 +8
6. P-O Carlsson/ Stig Lundberg TBF
3 +-0
7. "Dickan" Johansson/Roland Persson TBF
3 -3
8. Åke Wall/ L-A Jangbrand TBF
2 +1
9. Orvar Andersson/ Rune Johansson TBF
2 -1
10. Anders Emanuelsson/Göran Throfast ST LEVERNE 2 -6
11. Håkan Landelius/Kalle Andersson TIBRO 2 -16
12. Kjell Johansson/Janne Åkerberg TBF
1 -5
13. Jan-Erik Eriksson/ Bill Casselby TBF
1 -17
14. Sven-Åke Hansson/Lars-Erik Larsson ST LEVERNE 1 -23
SKARA: Anna-Maria Karlsson, Ingemar Karsson, Stig Gustavsson 5 +30
TIBRO: K-B Andersson, Barbro Andersson, Håkan Landelius 4 +29
MARIESTAD: Tage Axelsson, Ingemar Johansson, John Strindevall 4 +29
STENSTORP: J-O Bengtsson, Per Hoffman, Lars Magnusson 4 +17
MARIESTAD: Birgitta Cardell, Bengt Rosell, Marianne Öberg 4 +13
TBF: Mona Hjers, Mariette Johansson, Per-Olof Carlsson 4 +3
TBF: Thor-Allan Tullsjö, ”Dickan” Johansson, Christer Ax 3 +26
TIBRO: Anna Johansson, Olle Fredriksson, Birgitta Nilsson 3 +17
SANDARED: Tage Axelsson, Jonny Abrahamsson, Hans Johansson 3 +16
BONBON: Claes Berg, Anita Classon, Rolf Classon 3 +14
VAROLA: Majvor Göransson, Bengt Karlsson, Kurt Persson 3 +11
BONBON: Doroty Johansson, Leif Johansson, Peter Wallin 3 +8
MARIESTAD: Stig Eklund, Roland Svensson, Håkan Sjöberg 3 +7
BONBON: Britt Lundbäck, Inger Halvarsson, Inga-BrittWesterback 3 +6
HJO: Berit Svensson, Kent Axelsson, Karl-Åke Borchgrevink 3 -2
SKARA: Maj-Britt Andersson, K-G Josefsson, Claes Lundgren 3 -3
BONBON: Anne-Marie Svensson, Angela Johansson, N-O Johansson 3 -10
TIBRO: Inga Kling, Inge Andersson, Sven-Erik Johansson 2 +5
TBF: Asta Svensson, Håkan Svensson, Ulla Tullsjö 2 +-0
TBF: Gittan Wall, Åke Wall, Jan-Erik Eriksson 2 -4
HJO: Göran Karlsson, Marianne Johansson, Sven Stoltz 2 -7
TBF: Lena Johansson, Björn Gustavsson, Roland Persson 2 -7
TBF: B-M Billström, Orvar Andersson, Rune Johansson 2 -9
MARIESTAD: Lars Marino, Göran Nyman, Rune Östman 2 -11
FALKÖPING: Vanja Wallin, Uno Bergqvist, Sune Arnesson 2 -13
BONBON: Hjördis Mörk, Inger Pettersson, Åke Pettersson 2 -17
BONBON: Solfrid Persson, Kajsa Lake, Eivor Johansson 2 -17
TIDAN: Birgitta Nilsson, Bengt Nilsson, Taisto Eskonniemi 2 -18
TBF: Aina Fogelström, Elof Larsson, Roland Ljungblom 1 -4
TRÅVAD: Else-Britt Fransson, Sören Eriksson, Bosse Ljungqvist 1 -6
TBF: Ove Boström, Olof Holm, Marie Svensson 1 -13
MARIESTAD: Cobie Cramer, Sonja Lundin, Valter Wilhelmsson 1 -21
TBF: Birgitta Norman, Uno Larsson, Erland Johansson 1 -36
TBF: Astrid Martinsson, Britt Nilsson, Evy Martinsson 0 -33
Prispengar: 1000 kr 800 kr 700 kr 500 kr 400 kr = 3 400 kr (50%)
1. Axelsson, Johansson,Strindvall MARIESTAD 5 +40
2. Johansson, Johansson, Wallin, BONBON 4 +37
3. Eklund, Sjöberg, Svensson, MARIESTAD 4 +28
4. Gustafsson, Sander, Fransson, TRÅVAD 4 +19
5. Andersson, Josefson, Lundgren, SKARA 4 +17
6. Strålman, Warholm, Fredriksson, TIBRO 4 +12
7. Ax, Tullsjö, Johansson, TBF/PRO 4 +10
8. Johansson, Hjers, Carlsson, PRO 4 +8
9. Johansson, Kling, Ljungqvist, TIBRO 4 +6
10. Billström, Andersson, Johansson, PRO 4 +-0
11. Karlsson, Lindqvist, Hoffman, STENSTORP 3 +21
12. Marino, Nyman, Ödlund, MARIESTAD 3 +13
13. Landelius, Landelius, Andersson, TIBRO 3 +11
14. Westerback, Dahl, Halvarsson, BONBON 3 +11
15. Björkman, Bistsjö, Henriksson, FALKÖPING 3 +9
16. Lake, Persson, Petersson, BONBON 3 +3
17. Karlsson, Karlsson, Gustavsson, SKARA 3 +3
18. Karlsson, Selander, Svensson, FALKÖPING 3 +2
19. Holmgren, Johansson, Nilsson, MARIESTAD 3 +2
20. Karlsson, Karlsson, Persson, TÖREBODA 3 +1
21. Asp, Arvidsson, Johansson, TÖREBODA 3 +-0
22. Cramer, Lundin, Wilhelmsson, MARIESTAD 3 -2
23. Blom, Rosengren, Stav, TÖREBODA 3 -3
24. Fransson, Nilsson, Svensson, SKARA 2 +10
25. Esjonniemi, Johansson, Nilsson, TIDAN 2 +6
26. Fredriksson, Johansson, Karlsson, FALKÖPING 2 +4
27. Bengtsson, Hoffman, Magnusson, STENSTORP 2 +4
28. Johnsson, Larsson, Norman, PRO 2 +2
29. Johansson, Karlsson, Olofsson, BONBON 2 +2
30. Blom, Lambertsson, Roslund, TÖREBODA 2 +2
31. Rosell, Östman, Öberg, MARIESTAD 2 +1
32. Emanuelsson, Persson, Throfast, ST LEVERNE 2 -3
33. Hall, Johansson, Johansson, FALKÖPING 2 -4
34. Björnell, Magnehed, Magnehed, HJO 2 -6
35. Andersson, Holmlind, Martinsson, TBF 2 -6
36. Svensson, Svensson, Tullsjö, PRO 2 -7
37. Hellqvist, Olofsson, Stoltz, HJO 2 -13
38. Gustavsson, Larsson, Persson, TBF 2 -14
39. Andersson, Andersson, Pettersson, HJO 2 -15
40. Lindström, Pettersson, Pettersson, Karlsson, PRO 1 -9
41. Belfrage, Liljegren, Turin, SKPF FALKÖPING 1 -18
42. Axelsson, Axelsson, Wendel, STENSTORP 1 -19
43. Bergström, Martinsson, Wall, TBF/PRO 1 -21
44. Boström, Lund, Lundin, SKARA 1 -22
45. Holm, Johansson, Johansson, HJO 1 -25
46. Fasth, Fasth, Lekberg, SKULTORP 1 -27
47. Björnell, Andersson, Johansson, HJO 1 -30
48. Hellberg, Johansson, Johansson, SKPF FALKÖPING 0 -40